Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського Олена Терещенко радить прочитати роман Доржа Бату «Моцарт 2.0».
Останнім часом у соцмережах та на тематичних сайтах часто стикаюся з думкою, що зараз читати (а тим більше писати) романи про «потраплянців» (тих, хто опинився в іншому часі або іншій реальності) стало майже поганим тоном. Та й справді, що оригінального можна сказати на цю тему, коли історія про першого «потраплянця» – «Янкі при дворі короля Артура» з’явилася ще 133 роки тому. Вияляється, можна. Адже головне – це не тема, а її подача.
5 грудня 1791 року Вольфганг Амадеус Моцарт помирає від хвороби у своїй віденській квартирі…
…На початку грудня 2018 року живий-живісінький композитор опиняється на вулиці сучасного Нью-Йорка, одягнений у камзол та напудрену перуку за модою XVIII століття.
Що чекає на розгубленого гостя з минулого в нетрях сучасного мегаполісу? Здавалось би, нічого хорошого. Однак, на допомогу композитору приходить дівчина-офіціантка Стейсі (Станіслава), нелегальна мігрантка з України. Стейсі стає янголом-охоронцем Моцарта та його провідником у новій реальності.
А далі сюжет по черзі нагадує комедію, романтичну історію та крутий поліційний детектив. Адже Стейсі має завдання від поліції: відслідкувати зв’язки наркодилерів, які регулярно навідуються до ресторану на Манхеттені, де працює дівчина.
Моцарт не усвідомлює себе без музики. Тому, щойно побачивши рояль, він починає грати на ньому, збираючи натовп вражених слухачів. Усі захоплюються музикантом-віртуозом, який з’явився невідомо звідки. От тільки майже ніхто не вірить, що він «той самий» Моцарт. І тепер Вольфганг має знову здобути славу й визнання, цього разу у своїй «другій версії» – 2.0
Безумовно, роман «Моцарт 2.0» можна віднести до жанру фантастики. Але фантастичний елемент тут не головний. Значно важливіше – зображення відносин між людьми, які цінніші за гроші й славу. Доля дарує Моцарту шанс на друге життя, аби можна було виправити помилки, зроблені в житті минулому.
До речі, Моцарт не єдиний «гість із минулого» на вулицях сучасного Нью-Йорка. Яким ще видатним історичним особам доля надала шанс на життя у версії «2.0»? Дізнаєтеся, прочитавши роман.
На сторінках роману читачі також знайдуть QR-коди, що ведуть до відеороликів з музикою Моцарта та краєвидами Нью-Йорка з місць, що фігурують у романі.
Про автора:
Дорж Бату (справжнє ім’я Андрій Васильєв) – український письменник бурятсько-монгольського походження. З 2011 року живе та працює в США.
У минулому журналіст, із 2013 року працює у високотехнологічній сфері. Із 2016 – оператором корекції траєкторій космічних апаратів в Центрі керування польотами NASA. З літа 2020 року працює оператором корекції траєкторій експериментального космічного апарату у рамках засекреченого науково-дослідницького проєкту.
Станом на 2021 рік видав чотири романи, які стали бестселерами в Україні: «Франческа. Повелителька траєкторій» (2018), «Франческа. Володарка офіцерського жетона» (2019), «Моцарт 2.0» (2020), «Таємниця старого Лами» (2021)
Веде письменницький блог у Фейсбуці, де описує свою роботу та ділиться деталями нових літературних творів https://www.facebook.com/dorjebatuu
