Працівники відділу комплектування і обробки літератури Чернігівської міської бібліотеки рекомендують до прочитання книгу Джейн Гарпер «Заблудлий», що вийшла у видавництві Нора- Друк 2020 року.

   Роман «Заблудлий» – не трилер в розумінні цього слова і не детектив, оскільки розслідування тут далеко не на першому місті. Скоріш за все це сімейна сага, початком і закінченням якої стала смерть чудового хлопця Кемерона. На перший погляд його любили і не було кому бажати йому такої страшної смерті. Але тільки на перший погляд. Чим більше часу проходить з моменту як його знайшли, тим більше випливає незначних деталей, які характеризують дану особу.

Історія повільна, некваплива, а тим часом тримає читача в ще більшій напрузі з кожною сторінкою аж до розкриття таємниці, яка стала першим кроком в нове життя всієї сім’ї.

    Нейтан і Баб зустрічаються над тілом ще одного свого брата. І не на похороні, а в австралійській пустелі, місті суворому і здатному жорстоко вбити людину. Знайомі з цим з дитинства, брати чітко знають всі правила поведінки в ній, і так вийшло, що Кемерон ніби-то забув про них. Його тіло знайдено в дев’яти кілометрах від машини, яка не зламалася і наповнена водою і їжею. Його рація працювала, а їхав він на ремонт, де повинен був зустрітися з Бабом, але щось змінилося і це щось тепер буде мордувати Нейтана все життя. Поліція і зовсім приходить до думки, що це самогубство, а Нейтон, залишившись у рідному домі, шукає ознаки, що ж змусило брата померти.

   Поступово розкриваються таємниці Кемерона і з ними Нейтан інакше бачить довколишню дійсність- все знайдене змінює не тільки відносини з братом і минулим, але і до себе в теперішньому. Найсильнішим акордом є фінал і розгадка смерті. Авторка здивувала не крутим детективом, а психологічною драмою в сім’ї. Як насилля породжує насилля, один неприємний вчинок веде до іншого, а в результаті страдають і жертва, і мучитель. І як важливо поговорити, вирішити образи, не тримати роками зло, не бігати від інших, а спочатку розібратися з собою і оточенням.