«Писати нещадну правду про життя»

21 липня минає 122 роки від дня народження Ернеста Гемінґвея – американського письменника і журналіста.

Автор книг «Фієста. І сонце сходить» , «По кому подзвін», «Прощавай, зброє!», «Свято, яке завжди з тобою», та ін., лауреат Пулітцерівської премії (1953) за повість «Старий і море», лауреат Нобелівської премії з літератури (1954).

За своє життя написав та опублікував 7 романів, 6 збірників оповідань та 2 документальні роботи. Посмертно було опубліковано 3 романи, 4 збірки оповідань та 3 документальні праці.

Творчий та життєвий шляхи Ернеста Гемінґвея не можна назвати простими. Прихильність до письма він почав виявляти ще у підлітковому віці, дебютувавши з невеликими оповіданнями у шкільній газеті. Після закінчення школи працював у газеті The Kansas City Star. У 19 років, під час Першої світової війни, поїхав до Європи добровольцем, аби взяти участь, як він сам казав, «у не своїй війні». Там він отримав важке поранення: одразу на місці з нього витягли 28 осколків, після госпіталізації ще 209.

Тема війни є провідною в багатьох роботах автора, адже пізнавши її і як солдат, і як військовий кореспондент, Ернест Гемінґвей ненавидів війну. У передмові до нового роману «Прощавай, зброє!» він написав «Письменник не може залишатися байдужим до того безперервного, нахабного, смертовбивчого, брудного злочину, яким є війна».

У 1920-х роках Гемінґвей перебирається до Парижу. Тут він знайомиться з Джеймсом Джойсом, Гертрудою Стайн та іншими модерністами. Саме в цей час молодий журналіст твердо вирішив стати письменником. «Я пам’ятаю, як я повернувся додому з Ближнього Сходу з абсолютно розбитим серцем і у Парижі намагався вирішити, чи повинен я присвятити все своє життя, намагаючись що-небудь з цим зробити, чи стати письменником. І я вирішив, холодний, як змій, стати письменником і все своє життя писати так правдиво, як зможу» – згадує про ті часи Гемінґвей.

Вклад Ернеста Гемінґвея в літературу, зокрема американську, неможливо переоцінити. Його твори залишаються актуальними і в наш час.

Підготувала Анна Мельник, бібліограф Чернігівської ЦБ ім. М. Коцюбинського.

Використані джерела:

Хемингуэй Э. Острова в океане / Э. Хемингуэй. – Одесса: Маяк,1977. – 443 с.

Хемингуэй Э. Фиеста (И восходит сонце). Прощай, оружие! Романы; Старик и море: Повесть; Рассказы: Пер. с англ. / Сост, вступ. статья и примеч. Б. Грибанова; Худож. О.Верейский. – Москва: Худож. лит., 1988. – 558 с.

Дірборн М. Гемінґвей / М. Дібрборн [пер. з англ. Г. Шпак]. – Київ: Наш формат, 2018. – 640 с.

#Hemingway #Хемингуэй #Ернест_Гемінґвей #Гемінґвей #Письменник #ВійськовийКореспондент #Війна #Старий_і_море #Фієста