Френк Баум

Тра 17, 2021

5 травня 1856 року народився американський письменник Френк Баум, який став відомий завдяки серії книг для дітей про чарівну Країну Оз.

Оскільки сім’я ще маленького митця була заможна, адже батько був «акулою бізнесу» у нафтовій справі, хлопець отримав домашню початкову освіту, яка дала йому знання та поштовх для подальшого розвитку та життя.

Важливою подією, яка вплинула на становлення  маленького письменника, був його четвертий день народження: тато подарував друкарську машинку. Уже на вечір, разом із молодшим братом, Френк презентував батькам газету власного виробництва, котра переросла у журнал сімейної хроніки та казок юнака. 

  Уже в 17 років Френк зміг заснувати власний бізнес з колекціонування та продажу рідкісних поштових марок, зайнявся видавництвом журналів, деякий час працював директором книжкового магазину, а згодом відкрив ферму, де вирощували елітних курей для продажу. Однак у письменника була інша мрія.

З допомогою батька Френк створив театр, де реалізував себе і як директор, і як режисер-драматург, і навіть як актор. Однак ані театр, ані подальша журналістсько-рекламна діяльність не були справжнім сенсом його життя. Чим би він не займався – усі дороги вели митця до літератури.

Першими досягненнями у літературі були абсурдні дитячі оповідання про Матінку Гуску та Татка Гусака. Але справжню славу та визнання Френку принесла серія книг про «Країну Оз». У 1900 році був написаний перший твір під назвою «Дивовижний чарівник Країни Оз», який став справжнім бестселером. Загалом автор написав 14 повістей про дивовижну країну, за мотивами яких й досі знімають кіно, роблять мультфільми. 

Серія книг розповідає про дівчинку Дороті, яка зі своїми вірними друзями подорожує чарівною країною. На долю героїв випадає багато випробувань та бурхливий вир пригод, які неодмінно сподобаються усім любителям казок та фентезі.  

Завдяки Френку Бауму кожен зможе опинитися в надзвичайній Країні Оз, для цього достатньо буде розгорнути книжку! 

Примоченко Анастасія,бібліограф бібліотеки імені М. Коцюбинського