Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує провідний бібліотекар бібліотеки-філії №1 Ворошило Світлана радить прочитати найяскравіший роман відомого латиноамериканського письменника Габріеля Гарсія Маркеса «Сто років самотності», який приніс автору приголомшливий успіх.

Жодних дат у творі немає, як і назви країни. Дія відбувається ніби поза часом і простором. Життя одного маленького латиноамериканського містечка, його створення, піднесення і занепад на прикладі однієї родини протягом 100 років. У романі розповідається історія шести поколінь роду Буендія, від початку до кінця, від кохання його засновників Урсули й Хосе Аркадіо до виродження роду. Історія родини, в якій самотність і доля, сягаючи з невідомих глибин, передається нащадкам. Сім’ю переслідує злий рок: практично всі члени сім’ї закохуються в своїх же родичів. Хосе Аркадіо Буендія та його дружина Урсула, двоюрідні брат і сестра, побралися всупереч попередженням батьків. Проте страх, що від їхнього шлюбу може народитися «дитина з поросячим хвостом», змушував Урсулу і після весілля зберігати цнотливість. Така поведінка жінки дала привід односельцю смертельно образити Хосе, що призвело до трагічних наслідків. Той вбив його, а потім, відчуваючи докори сумління та рятуючись від кровної помсти, забрав дружину і поїхав далеко, де заснував нове селище. У подружжя народилися сини Хосе Аркадіо та Ауреліано, а пізніше – дочка Амаранта. Діти були нормальними, але починаючи з другого покоління, в них виявилася спільна риса – схильність до самотності, яка до того ж передавалася у спадок. Людина, родина, рід, якщо вони самотні, приречені на самознищення.

Чари, дива, пророцтва, привиди, простіше кажучи, різна фантазія – це одне з головних складових роману. Цікава, захоплююча і чарівна книга, від якої неможливо відірватися, поки ти подорожуєш її сторінками. Вона розповідає про життя в цілому, про кожного з персонажів, показуючи наскільки вони різні… Тут ви знайдете війни і любов, секс і материнство, біди і радості… Кожен читач знайде в цій книзі своє, незалежно від віку, стану, статі…

Віриться, що прочитавши цей допис, ви захочете прочитати цей геніальний твір Габріеля Гарсія Маркеса.