Провідний бібліотекар бібліотеки-філії №6 Шум Людмила рекомендує до прочитання
книгу Гелен Рассел під назвою “Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни в світі»
Книга являється особистим щоденником , в якому авторка розписує до найдрібніших подробиць усі свої відчуття і події життя в Данії.
У центрі сюжета – молода заміжня жінка, яка переїжджає разом з чоловіком , Легоменом, з Лондона через пропозицію роботи для нього у Данії – в компанії іграшок для дітей “Лего”.
Гелен відразу ж відчула велику різницю в стилі життя двох націй – англійців і данців.
Хто б міг подумати, що в країні, тобто Данії, де клімат аж ніяк не сонячний, живуть найщасливіші люди в світі? Найщасливіші у світі, то голосно сказано, бо щастя не залежить від країни проживання, а залежить від внутрішнього налаштування на сприйняття щастя.
Кожен данець впевнений у завтрашньому дні, кожен обирає роботу, яка йому до душі, кожен має якесь захоплення або хоббі. Дітей змалечку привчають до самостійності, дають змогу вільно пізнавати цей світ і бути щасливими. Чи не тому данці є найщасливішою нацією в світі.
А що ж воно таке – хюґе? Хюге – це данське слово, настрій затишку та комфортного спілкування з почуттям добробуту і задоволення. За останні роки хюґе стала визначальною характеристикою данської культури( Вікіпедія)
Коли у світі зазвичай борються за підвищення зарплат – у Скандинавії відвойовують право на більшу кількість вільного часу для себе.
Коли світ потерпає від крадіжок та злочинності – у Данії навіть візки з немовлятами лишають без нагляду.
Коли майже скрізь активно борються із бідністю – у Данії найнижчий рівень майнового розшарування у світі.
Коли зазвичай, обираючи роботу, думають про заробіток – у Данії переймаються тим, чи буде ця робота цікавою для них. Є навіть слово, яке означає: «щастя від роботи».
«У данців склався прекрасний баланс між роботою та особистим життям, який і робить їх щасливими», – підсумовує авторка.
Щоб жити в хюґе і почуватись по-данськи щасливими, автор дає 10 порад:
1. Довіряйте.
2. Зловіть своє хюґе.
3. Використовуйте своє тіло.
4. Не забувайте про естетику.
5. Обмежте кількість варіантів.
6. Пишайтеся.
7. Цінуйте сім’ю.
8. Гідна робота – відповідне гідне ставлення.
9. Грайтесь.
10. Діліться.
«Данці вочевидь випередили час», – твердить автор, і з цим важко не погодитись. Вони вміють брати долю у свої руки і бути щасливими.
Розділи книги поділені на дуже важливі теми такі як: діти, освіта, медицина, дозвілля та робота, сім'я і багато іншого. Мені дуже сподобалось, що у данців на першому місці завжди сім'я, друзі, рідні, а потім вже робота, різні клопоти. Бо якось так у країні заведено, що все робиться для того аби більше бути з сім'єю. Але і в них є свої мінуси, тому ідеальної країни не існує, куди б ми не тікали .Гелен Расселл піднімає завісу таємничості і з справді журналістським підходом розбирає суть і особливості того датського щастя. Їй пощастило пожити саме в Данії і побачити все на власні очі.
Книга відверта . В цій країні багато тонкощів. В Данії не дуже люблять нових приїжджих , багато людей знаходяться в депресії від нестачі сонячного світла.
Написана з великим позитивом, подекуди досить смішна та надзвичайно тепла книжка, яка нікого не залишить байдужим. Дуже весело було читати як вона, будучи гламурною журналісткою в Лондоні, стає фрилансером в Данії та вчиться працювати вдома в піжамі та без елегантних шпильок. І навіть, якщо ви не маєте бажання мігрувати, все одно після прочитання у вашій душі прокинеться тиха симпатія або навіть любов до цієї країни та її злагодженого устрою.
При прочитанні книги було таке відчуття, що хотілося жити якраз так. Щоб країна піклувалась про людей, щоб робота була на другому місці, а сім`я на першому, щоб бути щасливим на 9 балів з десяти ( один бал залишити ще на одну мрію).
Книга мене надзвичайно потішила. Рекомендую до прочитання всім і бажаю кожному віднайти своє хюге!
