Сьогодні, 12 липня, відзначаємо день народження українського скульптора, нашого земляка Геннадія Єршова.

Народився він у Чернігові в українсько-польській родині. Цікавинкою є те, що Геннадій спочатку навчався у  Чернігівському медичному коледжі, де отримав диплом фельдшера. Однак згодом чоловік вступив до київської студії Георгія Хусіда, де почав навчатися мистецтву скульптури. У Києві він також брав уроки у таких майстрів, як Валерій Швецов та Василь Бородай. Жага до розвитку привела Геннадія до Львова, аби навчатися в Еммануїла Миська

На запитання від «Чернігівських відомостей», як Геннадій зрозумів, що він – творча людина, відповів так: «У дитинстві не малював узагалі. З малювання у школі були «трійки»! Хоча, мабуть, творчі гени мені все ж передалися з родини. У мене у Варшаві тітка – актриса театру і кіно, зіграла більше ста ролей. А татів дядько – художник аматор, який малював живописні полотна. А от медики-біологи. Вони хотіли, щоб я теж став лікарем. Я і сам цього щиро хотів.

Навіть закінчив Чернігівський медколедж. Але коли був у пологовому будинку на практиці, побачив скульптора, який у дереві робив величезну скульптуру. Мені стало цікаво. Я переліз через паркан, познайомився з ним, став ходити до нього в майстерню, почав малювати. Потім мені розказали, що треба їхати до Києва, вчитися малювати. Повезли мої роботи до Академії мистецтв, дізнатися, чи потрібен такий скульптор, чи хай краще буде акушер. На кафедрі сказали: акушерів багато, а скульпторів мало. Хай буде скульптор. Тобто дали мені зрозуміти, що є задатки. Я пішов цим шляхом і не жалкую», – з інтерв’ю Ольги Чижової в газеті «Чернігівські відомості» за 2012 рік.

Свої шедеври  Геннадій почав творити в Україні, зокрема в Чернігові: пам’ятник «Жертвам Чорнобиля»пам’ятник Любецькому з’їзду князів та пам’ятник Івану Мазепі. Його роботи знані у Польщі, в Румунії.

Однією з його найкращих робот вважається пам’ятник чорнобильцям на Алеї Героїв у Чернігові. Можемо довідатися, що говорить автор про цей витвір мистецтва: «…Допомагали військові, які бачили ті трагічні події на власні очі. Я слухав їхні консультації, радився. Цей пам’ятник – людина, яка тягнеться лівою рукою до «золотої» гілочки – все таки життя перемагає над жахливим атомом. Така ідея.»

Тож пишаємося нашим талановитим земляком й бажаємо натхнення й творчої наснаги!

Підготувала Примоченко Анастасія, бібліограф Чернігівської ЦБ імені М.М.Коцюбинського

Джерела:

Виставка Геннадія Єршова // Світ – інфо. – 2015. – № 63 (24 вересня). – С. 6.

Гарбуз Н. Геннадій Єршов: “Виїхавши з України, я став для неї більш значимим” / Н.Гарбуз // Деснянська правда. – 2009. – № 97 (3 вересня). – С. 1; 10.

Єршов Г. Геннадій Єршов і його варта світу / Геннадій Єршов ; розмовляла Людмила Пархоменко // Деснянська правда. – 2015. – № 34  (27 серпня). – С. 12.

Чижова О. Геннадій Єршов: Український скульптор ніде не пропаде / О.Чижова // Чернігівські відомості. – 2012. – № 7 (15 лютого). – С. 21.