2 червня святкуємо Міжнародний день здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі. На цю тему є багато книг та статей. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із романом Хан Канг «Вегетаріанка», де відмова від м’яса стала бунтом, що супроводжувався психічними розладами.

Хан Канг – південно-корейська письменниця. Вона отримала Букерівську премію за свій роман «Вегетаріанка», де головну героїню Джінг-хай мучать страшні сни й жінка вирішує відмовитися від м’яса.

У першу чергу, «Вегетаріанка» – це прекрасна і тривожна книга про бунт, табу, насильство і чуттєвість, а головне – про болючі метаморфози душі.

Головна героїня та її чоловік вели звичайне, розмірене життя, поки Джінг-хай не почала бачити кошмари. У сновидіннях вона бачить нав’язливі образи крові та жорстокості. Щоб очистити свідомість, жінка повністю відмовляється від м’яса. Однак, це лише маленький акт непокори, але він розкриває неміцність її шлюбу і запускає вихор ще більш дивних подій. Варто зазначити, що оповідь ведеться від імені обранця Джінг-хай. Жінка живе в патріархальному суспільстві: раніше нею керував батько, а тепер – чоловік. 

Критики у всьому світі звернули увагу на роман Хан Канг, говорячи, що це похмура, кафкіанська алегорія про владу, боротьбу, яку веде жінка, що бажає звільнитися від насильства зовні і всередині себе. 

Підготувала Примоченко Анастасія, бібліограф Чернігівської ЦБ імені М.М.Коцюбинського

Джерела:

Канг Х. Вегетаріанка. – Київ: КМ-Букс, 2016. – 179 с.

Зубков О. І. Аптека на вашому столі. – Київ: Т-во «Знання», 1989. – 64 с. – (Сер. 8 «Наука і життя», №2).

Мамчур Ф. І. Овочі і фрукти в нашому харчуванні. – Ужгород: Карпати, 1988. – 197 с., іл..; 8 л. іл.

Михайлов В. С. Вегетарианские блюда / Михайлов В., Игнатьев А., Сафонова Л. – М.: Экономика, 1980. – 144 с.