“В світі стільки ж любові, скільки ненависті, стільки ж болю, скільки і щастя, стільки ж сліз, скільки і сміху. Зло ніколи не переважить добро, так само, як і ніколи не станеться навпаки…

“3 листопада народилась Ірен Роздобудько – українська письменниця, лауреатка і переможниця літературних конкурсів “Коронація слова”, “Книга року”, Бі-бі-сі, премії імені Нестора Літописця, володарка престижної відзнаки “Золотий письменник України”, головна редакторка журналу «Караван історій. Україна”

Саме її твори найчастіше запитують у бібліотеках та книжкових магазинах, а за сценаріями знято 12 фільмів. У творчому доробку – десятки книжок різних жанрів: детективи, психологічні та любовні романи, також Роздобудько пише для дітей. Їм’я своє письменниця отримала завдяки татові-книголюбу: її назвали на честь головної героїні роману «Сага про Форсайтів» Голсворсі. Вона не перечитує свої книжки, аби забути про них і зробити щось нове.Не потребує натхнення, адже її надихає усе, а світ приходить сам з новим сюжетом, дивною ситуацією або ж цікавим героєм.Вважає, що писати можна лише про те, що знаєш із власного досвіду.Ставиться до себе іронічно і воліє бути радше смішною, ніж поважною.Не створює літературу, але прагне висловити те, що накопичується.Найбільша радість – коли книжка дописана, найбільший страх – що не все було сказано так, як хотілось.Впевнена, що письменник має бути чесним зі своїми читачами і прискіпливо ставитись до написаного. Вірить у щасливі збіги та випадковості як знак того, що все складається правильно.За її переконанням, те, що вимагає від нас певних конкретних дій, є не мрією, а метою. А до будь-якої мети можна дійти! І чим більше робиш – тим більше встигаєш. Радить ніколи не здаватися, завжди мати власну думку й відстоювати її, допомагати тому, кому гірше, і радіти життю!

Підготувала Олена Рахно, провідний бібліотекар відділу обслуговування бібліотеки ім. М. Коцюбинського.Використано матеріали відкритих джерел.