5 червня відзначаємо Всесвітній день охорони довкілля. Ми живемо в ХХІ столітті, де екологічні проблеми з кожним днем стають все страшніші та серйозніші. Зараз завданням людства є зберегти планету Земля й усе живе.

Письменники в усьому світі звертаються до літературного жанру антиутопії, аби спроєктувати можливі наслідки байдужості до проблем природи та шкоди, яку людство завдає планеті. Одними з найпопулярніших трилогій такої тематики є «Дивиргент» Вероніки Рот, «Той, що біжить Лабіринтом» Джеймса Дешнера, «Знищ мене» Тахіри Мафі. 

Та не менш вражаючою серією книг є «Сотня» Кесс Морган. Американська письменниця почала захоплюватися літературою ще в дитинстві. Вона навчалася в Брауенському та Оксфордському університетах, де вивчала літературу ХІХ століття, історію та англійську мову. Коли ж закінчила навчання, то почала працювати у видавничому бізнесі.

Дебютний роман Кесс Морган «Сотня» світ побачив 3-го вересня 2013 року. Однак ще на стадії розробки ідеї він мав безліч шанувальників. Наприклад, серед продюсерів кіностудії «Warner Bros. Televisio » права на екранізацію роману були куплені задовго до публікації твору: однойменний серіал з’явився на американських телеекранах вже в березні 2014 року.

Фундаментом серії книг є постапокаліпсис: після  атомної війни люди, яким вдалося врятуватися, залишили Землю й полетіли в космос. Тепер вони живуть на космічних кораблях, адже планета заражена радіацією.

Але настає час, коли варто спробувати ризикнути й дізнатися, чи оговталася за декілька століть Земля від людських тортур. Адже запаси на космічному кораблі закінчують й у випадку невдалої експедиції загинуть усі.

І тепер сотню підлітків-злочинців  відправляють на Землю з небезпечною місією – колонізовану планету. Це завдання може стати для них шансом реабілітуватися та отримати нове життя, або ж навпаки – вбити.

Чи отримає людство другий шанс, з якими труднощами зустрінуться підлітки, що вперше потрапили на Землю – читайте у романах Кесс Морган.

Підготувала Примоченко Анастасія, бібліограф Чернігівської ЦБ імені М.М.Коцюбинського

#День_охорони_довкілля #Кесс_Морган #Сотня #жанрантиутопія #ВеронікаРот #Дивиргент #ДжеймсДешнер #Той_щобіжитьЛабіринтом #ТахіраМафі #Знищмене #сучаснікниги #сучасналітература #Земля #Космос #бібліографрекомендує #серіалСотня #постапокаліпсис #екологічніпроблеми #екологія #планета #довкілля #охоронадовкілля  

Джерела:

Дешнер Дж. Випробування вогнем : роман / Джеймс Дешнер ; пер. з англ. Н. Вишневської. – К. : КМ Pablishing, 2015. – 320 с. (Той, що біжить Лабіринтом ; кн. 2).

Рот В. Дивиргент. Нескорена : роман / Вероніка Рот ; пер. з англ.. Н. Вишневської. – К. : Компанія ОСМА, 2015. – 384 с. – Серія «Дивиргент», кн. 1.

Збережемо Землю разом. День екологічних знань // Шкільна бібліотека. – 2017. – № 3. – С. 49.

Морган К. Сотня / Кесс Морган. – М. : Издательство АСТ, 2016. – 799 с. – (Сотня).

Марушевський Г. Б. Глобальні екологічні проблеми та їхня актуальність в Україні / Г. Б. Марушевський // Екологічний вісник. – 2014. – № 4 лип. – сер. – С. 29-31.