Роботи української художниці Марини Примаченко відомі майже кожному українцю. Вони надзвичайно яскраві, незвичні, колоритні. Втім далеко не всі знають історію життя цієї славетної жінки. Звідки в неї, крім безперечного таланту художниці, така жага до життя, таке позитивне сприйняття світу?

Саме про історію успіху відомої українки, на долю якої випадало багато випробувань, розповідає книжка Марії Рубан «Марія Примаченко», серії «Видатні українці».

           Марина була людиною з особливими, обмеженими можливостями. Майже все своє життя, до старості вона вимушена була ходити на милицях. У дитинстві дівчина перехворіла на поліомієліт і була вимушена покинути школу. Довге лікування, складні операції, важка жіноча доля не зламали жінку і вона до останніх своїх днів бачила прекрасне у всьому. Марія створила свій світ фантастичних звірів, дивної природи, чарівних квітів, який зачаровує. Роботи простої дівчини з Болотні підкорили світ, прославили Україну, бо вони щирі, зворушливі та дуже позитивні.

       Книга розповідає про життєвий шлях художниці, про проблеми та труднощі, які спіткали мисткиню. Книга мотивує, бо вчить дітей долати перешкоди і вірити, що наполеглива праця та бажання здатні творити чудо, а віра у свій талант, в своє призначення сильніша за будь-які життєві негаразди. Раджу прочитати цю книгу дітям та їх батькам.

Маргарита Бордонос