Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського Катерина Дмитренко рекомендує прочитати роман «Викрадач тіней» Марка Леві.
Марк Леві – це французький письменник-романіст. Роман «Викрадач тіней» – це саме та книга, яку хочеться перечитувати не раз. Усі ми пам’ятаємо себе дітьми, а, можливо, ще й досі ними залишаємося. Лише діти спроможні бачити світ по-особливому.
Головний герой – тихий, непримітний, мрійливий хлопчик, який має незвичайний дар: він може спілкуватися з тінями, навіть викрадати їх на певний час. У розмовах з тінями герой дізнається про проблеми їхніх власників і намагається допомогти, але не в силах врятувати себе. Його душа шукає любов, яку хлопчик втратив багато років тому. Її звали Клеа. Дівчина з самого народження була глухонімою, проте розмовляла з ним за допомогою повітряного змія. Між дітьми був особливий зв’язок. Головний герой поїхав у місто, але пообіцяв повернутися наступного літа, та цього не сталося. Чи зможе хлопчик, уже дорослий чоловік, віднайти своє забуте кохання, а головне – свою душу.
Книга наштовхує на роздуми про значення кохання, дружби, довіри у нашому житті. Ця історія назавжди залишається у серці кожного з нас, вона нікого не залишить байдужим.
У Франції «Викрадач тіней» вийшов у паперовому та електронних виданнях. Роман неодноразово перевидавався й був перекладений багатьма мовами світу.
Це книга для дорослих, але більшість питань і проблем актуальні також для підлітків. В Україні книга увійшла до довгих списків XІХ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2017», у номінації «Дитяче свято», категорія «Підліткова та юнацька література».

#Читайдосягай