Сьогодні ми рекомендуємо до читання книгу української письменниці #Марини_Гримич_Клавка. Дія роману, що вийшов у видавництві «Нора-Друк», відбувається в повоєнному Києві в Спілці письменників України та в київському письменницькому будинку РОЛІТ. Письменники живуть тим же життям, що і весь радянський народ: так же харчуються, так же вдягаються, такий же не влаштований побут. Великим везінням виявляється придбаний на Євбазі (єврейський базар), якийсь смаколик. Життя вирує- разом з тим і літературне. Поступово загоюються рани, нанесені війною. Спілка письменників наповнена інтригами та плітками.
Головна героїня Клавдія Блажкевич працює секретаркою Спілки, звідки знає всю письменницьку кухню. Саме її очима авторка описує події сумнозвісного Пленуму 1947 року, коли відбувається розгром української літератури. Колег по перу нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. З тих нелегких ситуацій письменники виходили по різному: хто з високо піднятою головою, а хто в ганьбі із з душевними муками. Поступово в житті Клавки , одноманітному і буденному, з’являються молодий письменник, що повернувся з фронту і відповідальний працівник ЦК КП(У). Утворюється любовний трикутник.
Моторошна остання подія, коли з Києва виселяли інвалідів, наштовхують її на роздуми. Ці дії – це обличчя радянської влади, яка ні перед чим не зупиниться для досягнення своїх цілей. Клавка починає усвідомлювати, в яких обставинах вона живе. Тонесеньким промінчиком жевріє надія, що українська інтелігенція зробить вагомий внесок в іншу Україну.
Книга буде цікавою для всіх категорій читачів.