Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар ВК і О Ірина Сугакова рекомендує книгу Метта Гейга «Опівнічна бібліотека», що вийшла у видавництві «Жорж» 2021 року.

Метт Гейг- англійський письменник-фантаст, журналіст. Пише художні та нехудожні твори як для дорослої ,так і для дитячої аудиторії.

Взявши цю книгу до рук, ви поринете у вир фантазії, що дасть можливість разом із головною героїнею прожити безліч її життів, від того моменту як вона зависла між життям і смертю, вирішивши покінчити самогубством. Приводом для цього стало звільнення з роботи та смерть її улюбленого кота Вольтера. В цей період, коли Нора перебувала у завислому міжпросторовому стані, час зупинився. 00:00:00. І протягом цього часу наша героїня потрапляє в опівнічну бібліотеку, де зустрічає свою шкільну бібліотекарку місіс Еллі, що завжди любила з нею спілкуватися, як провідницю. Місіс Еллі вручила Норі її книгу жалів. Завдяки місіс Еллі вона пережила безліч життів, вибираючи певну книгу зі стелажів, які були епізодами з її справжнього життя. Це ті епізоди, які лишилися не здійсненими нею, якими вона знехтувала і які дали їй можливість побачити як саме вони могли б вплинути на її подальше життя і ким би вона стала. З допомогою місіс Еллі Нора встигла взяти з полиць багато книжок, вибираючи правильне, ідеальне життя, причому двічі написала книгу про те, як досягти успіху. Наша героїня була філософинею, всесвітньо відомою співачкою, брала участь із врятування довкілля на північному полюсі, була доглядальницею тварин, романісткою, олімпійською чемпіонкою з плавання і т.д. Завдяки цьому Нора дізналася: якщо скасувати якийсь жаль, це стане способом здійснити бажання, адже у всесвіті для неї є практично будь-яке життя. Захоплива мандрівка її життями притягує увагу читача від початку до самого кінця. Книга читається легко і не вимушено.

Вона дає можливість поглянути на себе і своє життя іншими очима, переосмислити свої непорозуміння, жахи, невдачі і дати собі по іншому сприймати події, що з вами відбуваються. Помічати дрібниці, деталі і не налаштовувати себе на поразки. Ця книга дасть вам просте пояснення, чому з нами відбувається те, що ми маємо на сьогодні. Вкотре пересвідчитися, що прості речі є основою щастя. Коли ти дбаєш про когось, то і про тебе дбають. Коли ти щиро любиш ,то і тебе люблять. І основним висновком є те, що куди хотілося втекти, є тим самим місце, звідки почалася втеча.

Приємного читання.