31 липня цього року мав би святкувати свій 73-й день народження Микола Турчин – відомий чернігівський фотохудожник, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України, один із засновників та керівників фотоклубу “Прекрасне поруч”. Але вже чотири роки Микола Павлович не з нами…

Родом Микола Турчин із села Чемер, що на Козелеччині. Фотографією професійно став займатися у 50-річному віці, до того працював інженером.

Фотороботи Миколи Турчина друкувалися на сторінках багатьох видань. Він робив фотоілюстрації до книг, брав участь у випуску альбомів про історичні й архітектурні пам’ятки Чернігівщини, презентував широкому загалові декілька персональних фотовиставок, його роботи були представлені в міжнародних експозиціях.

Серед нагород митця – золота медаль у фотоконкурсі газети «День», а також Почесна грамота митрополита Київського та всієї України Володимира.

У творчому доробку Миколи Турчина – не одна тисяча світлин. Фотохудожник працював у різних жанрах, але перевагу віддавав пейзажам.

У листопаді 2012 року Микола Павлович провів перше засідання фотоклубу «Прекрасне поруч», створеного при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Фотоклубівці із вдячністю згадують засідання, які проводив Микола Турчин. Він був вимогливим наставником. Ніколи не хвалив, якщо не було за що, але разом з тим не дозволяв собі різко відгукуватися про чиюсь роботу. Микола Павлович міг знайти ті слова, які допомагали нам, його вихованцям, не опускати рук і рухатися далі: шукати потрібний ракурс, вивчати технічний бік фотомистецтва. А найголовніше – любити: життя, промінчик сонця, людей… Коли не навчишся з любов’ю споглядати за життям, хорошої світлини не вийде. Навіть маленька квіточка може сумувати й радіти сонечкові, мерзнути й плакати під дощем… Все це вчив Микола Павлович помічати.

Коли митець захворів, то все одно не полишив своїх вихованців: спостерігав дистанційно за їхньою роботою й ніколи не відмовляв у порадах.

Дякуємо Вам, Миколо Павловичу! Пам’ятаємо!

Підготувала Олена Куннова, координатор фотоклубу “Прекрасне поруч”, головний бібліограф Чернігівської МЦБ ім. М. Коцюбинського.

Бібліографія:

Березкіна О. “Свою виставку я присвячую рідному місту” / Олена Березкіна // Чернігівські відомості. – 2012. – 29 серпня. – С. 20.

Куннова О. Прекрасні – поруч / Олена Куннова // Деснянська правда. – 2017. – 12 жовтня. – С. 8.

Мастер! Философ? Фотограф?! // Черниговские новости: семь дней. – 2008. – 6 августа.

Морейченко К. “Незвичайне у звичайному” / Катерина Морейченко // Чернігівські відомості. – 2013. – 7 серпня. – С. 17.

Осташко И. О “Необыкновенном в обыкновенном” / И. Осташко // Деснянка вільна. – 2013. – 15 серпня. – С. 8.

Скоробагата О. Живі фото «Дня»: професійність + щирість + нова енергія / Олеся Скоробагата // Чернігівські відомості. – 2011. – 16 лютого. – С. 20.

Фтомова І. “Незвичайне у звичайному” / Інеса Фтомова // Сіверщина. – 2013. – 8 серпня. – С. 8.

Фтомова І. Турчин – це бренд! / Інеса Фтомова // Сіверщина. – 2008. – 7 серпня. – С. 15.

У Чернігівській арт-галереї відкрилась ювілейна виставка відомого фотохудожника Миколи Турчина // Деснянська правда. – 2008. – 5 серпня. – С. 8.

#НиколайТурчин #Микола_Турчин #фотохудожник #фотограф #ЧОНСФХУ #спілкафотохудожників #видатнічернігівці #відомічернігівці #фотоклубПрекраснепоруч #фотоклуб #фотомистецтво #фотомистецтвоЧернігівщини #фотовиставка #НСФХУ #газетаДень #історіяфотомистецтва #Чернігів #Чемер