Ніл Ґейман

Тра 11, 2021

Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського Катерина Дмитренко рекомендує прочитати книгу «Небудь-де» англійського письменника-фантаста, автора численних романів, графічних новел, коміксів та кіносценаріїв Ніла Ґеймана. У передмові автор зізнається, що роман покликаний викликати у читачів ті самі враження, які виникли у Ґеймана під час читання книжки «Аліса в Дивокраї» Льюїса Керрола. За жанром «Небудь-де» є міським фентезі: дія твору розвивається в магічному місті під назвою Долішній Лондон.
Про що ж книга? Ричард Мейг’ю – звичайний чоловік, який працює на нудній роботі. Невдовзі збирається одружитися. Здавалося, нічого не могло передвіщати біди, але хід життя головного героя дуже стрімко змінюється: він потрапляє у дивовижну, але небезпечну пригоду. Одного разу, врятувавши дівчину на ім’я Дуері, Ричард провалюється крізь розколину світу в Долішній Лондон. Це якраз те місце, де панують зовсім інші правила та порядки. Це те місце, яке навіть не могло снитися головному героєві, він не міг і подумати, що разом із звичайним світом може існувати якийсь паралельний. У цьому світі важко вижити, але Ричард разом із його новими друзями має навчитися долати небезпеку, аби повернутися додому. Але чи можливо це взагалі? І що саме треба зробити, аби це вдалося?
Автор описує світ, про існування якого ми навіть не могли здогадуватися. У творі використано мотиви, які притаманні міським легендам. Ніл Ґейман звертається до міської міфології, згадує алігаторів, які живуть у каналізації Нью-Йорку. 1999 року роман «Небудь-де» приніс авторові премію Жулі Верланже.

#Читайдосягай