Петр Бевза

Вер 12, 2022

«Уся розмаїтість творчого доробку Петра Бевзи охоплена темою Шляху. Вона – провідна у визначенні єдності різних циклів, етапів, проектів. Шлях – це нескінченність, що проходить через земне життя людини, б’є джерелом десь до її народження і не закінчується по смерті»

з книги Ольги Лагутенко. «Петро Бевза. Живопис: альбом»

Петро Бевза народився 1 січня 1963 року на Київщині у селі Шпитьки у родині вчителів. З підліткового віку він почав ходити до художньої студії при Київському державному художньому інституті, де познайомився із сучасним українським скульптором Олегом Пінчуком. Згодом, юнак продовжив навчання під керівництвом не менш впливового художника Анатолія Базилевича. 1985 року Петро Бевза завершив Київський державний художній інститут. Навчання за покликом серця принесло чоловіку багато користі та розвинуло творчий хист. Нині він є Членом Національної спілки художників України та Всеукраїнської творчої спілки БЖ-АРТ, автором багатьох художніх проєктів, виставок та перформенсів.

«Пейзажі у творчості Петра Бевзи – це щось більше, ніж зображення природи. У них проступає символ краси світу. Це нелегко, хоча й просто, як проста істина. Адже у спілкуванні з емпіричним життям домінує відчуття хаосу, який ніби є сам по собі, звичайний. А порядок – це те, що потребує зусиль людини: у творенні, в баченні, у переконанні, що він – існує… Петро Бевза музеєфікує ландшафт як твір, сформований довгою культурою життя людини у природі»

з книги Ольги Лагутенко «Петро Бевза. Живопис: альбом».