Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує завідувач бібліотеки – філії №3 Людмила Стрижак, радить прочитати книгу Раїси Плотникової «Реквієм для Рози».

Раїса Плотникова – сучасна українська поетеса та прозаїк, багаторазова лауреатка національних літературних премій. У 2016 році її роман «Реквієм для Рози» отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця» та увійшов у топ-5 кращих українських творів літературного конкурсу «Коронація слова».

«Я вже знав , що їх писала жінка, бо почерк із плавними нажимами, які поволі переходили в тонесенькі ниточки й завиточки та й ще щось ледь уловне вказувало жіночу сутність цих паперів…»

Наш час. З короткої лубенської експедиції до рук історика потрапляють старі листи, які йому привезла донька Галя. Таємничі листи, які писала піаністка колишнього театру Садовського до коханого Івана, вразять читача жахіттям життя героїні в Києві. Початок 30-х років ХХ ст. Тут у підвалах катівень чекістів вона працює прибиральницею, змиває криваві сліди після катувань. Але при цьому вона повинна ще грати на піаніно, супроводжуючи знущання над людьми.

Яка доля чекає на героїню листів?Хто така Роза? Читач зможе дізнатись коли почне читати книгу, яка вже не відпустить його до останньої сторінки.