Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар Канадсько-українського центру ЦБ ім. М. Коцюбинського Олена Терещенко радить прочитати бестселер «The New York Times», роман Робіна Слоуна «Цілодобова книгарня містера Пенумбри».
Що таємничого може бути у звичайній книгарні, яка розташувалася на одній із вулиць Сан-Франциско? Вона працює цілодобово, і вночі її відвідують не зовсім звичайні покупці. Насправді вони нічого не купують, а лише беруть почитати дивні книжки, написані незрозумілою мовою. Що це все означає, і що шукають ці люди в книжках із таємничої «захмарної колекції». Саме цим питанням задається молодий нічний продавець книгарні Клей Дженнон. Разом зі своїми друзями він починає розплутувати цю справу.
Члени таємничого «Братства Нерозривного Корінця» от уже п’ятсот років намагаються розгадати послання, яке в своїх книгах нібито зашифрував венеційський друкар Альд Мануцій. Вони переконані, що це дозволить відкрити таємницю безсмертя.
Чи допоможуть сучасні комп’ютерні технології розгадати стародавні шифри? А, можливо, відповідь на найголовніше питання дасть саме та потрібна книжка, яка приходить до вас у потрібний час.
Це неймовірно захопливий роман, який важко віднести до якогось одного жанру: це і детектив, і містика, і філософія.
Зрештою, якщо ви, як один із героїв роману, завжди «чекали на можливість увійти до таємного тунелю, захованого за книжковою шафою», то роман «Цілодобова книгарня містера Пенумбри» – саме для вас.