Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує співробітники бібліотеки-філії №2 для дітей радять роман Марини та Сергія Дяченків “Магам можна все”.

Сергій Сергійович Дяченко (нар. 1945 у Києві) та Марина Юріївна Дяченко (нар. 1968 у Києві) — українські письменники-фантасти, сценаристи та редактори. У 2013 році переїхали у США та відтоді проживають у штаті Каліфорнія.

Автори понад 25 романів та понад вісімдесяти повістей та оповідань. Лауреати багатьох літературних премій у галузі фантастики. Члени Спілки письменників України. На Всесвітніх і Всеєвропейських зборах фантастів «Єврокон—2005» у Глазго Марину і Сергія Дяченків визнано найкращими письменниками-фантастами Європи.

Хочу представити вам книгу цих чудових письменників “Магам можна все”. Здавалося б, простий роман у стилі фентезі, але романи Марини та Сергія Дяченків і відрізняються тим, що в кожній книзі вони піднімають якусь морально-етичну проблему. Ось і цей роман змушує багато про що замислитись.

Чи можна насильно змінювати душу людини, препарувати її? І що зміниться в людині після цього? Залишиться вона тієї самою, чи це буде вже зовсім інша людина? Чи зможе вона вижити після цього, чи зможуть інші люди сприймати і любити її як раніше?

А яка спокуса – залізти в душу іншої людини і забрати її частину, на твою думку, погану! Спробувати виправити людину, покращити її. Це добра дія чи погана? І що дає право на таку дію: нещасливе кохання, розбите серце чи образа?

У цій книзі два сюжети:

перший відбувається в магічному світі, де молодий спадковий маг Хорт зі Табор веде розслідування дивних подій у чарівному світі, де присутні чудеса і перетворення, живуть маги та дракони, а другий сюжет про сумну історію молодої дівчини у сучасному світі, де коханий нехтує нею та кидає її.

Питання, що спільного між цими історіями? Та й часу минуло дуже багато – мільйон років. Однак, не все так просто, все в цьому світі взаємопов’язане. Все знайде пояснення у фіналі. І дві такі різні історії зійдуться до однієї. Начебто у фіналі справедливість переможе. Але чому так сумно і головному герою і читачеві.

Розповідь іноді некваплива, іноді напружена, але поступово захоплює. Книга дуже цікава і, безперечно, змусить вас про щось задуматися. Щоправда, кожного про своє. Мені не дуже сподобався фінал, якби моя воля, я б його змінила, зробила щасливішим, але я не маю такого права. Таке можна лише письменникам, авторам цього чудового роману, магам, які створили незвичайний світ цієї книги, справжнім чарівникам Марині та Сергію Дяченкам! Тому що “Магам можна все”!