29 липня минає 90 років як пішов із життя видатний український богатир, легенда Чернігівщини Терентій Корінь.

Народився майбутній чемпіон 27 жовтня 1883 року в с. Блистова, що на Менщині. Вже підлітком відрізнявся серед однолітків неабиякою силою, побороти його не могли навіть декілька чоловіків. У схопленого за роги бичка не було шансів вирватися з міцних рук Терентія.

Родина Коренів, де було 12 дітей, була дуже бідною, тому Терентій подався на заробітки. Спочатку працював у Таврійській губернії у німців-колоністів, згодом доля привела його до Порт-Артура, де він, зібравши необхідну суму грошей, зміг винайняти собі будинок і відкрити чайну. Але почалася російсько-японська війна. Внаслідок артилерійського обстрілу японцями міста Терентій залишився без житла та евакуювався з Порт-Артура до Харбіна, де в той час перебував цирк братів Нікітіних. Подивившись як працюють на сцені атлети, він виявив бажання стати одним із них. Директор цирку влаштував Терентію випробування, в якому чернігівський силач переміг трьох суперників. Так почав новий етап його життя – цирковий.

В 1904 році керівництво цирку направило Терентія Кореня вдосконалювати майстерність до Петербурзького атлетичного товариства. Там він відвідував також і Петербурзький гурток любителів атлетики. Наполегливість та інтенсивні тренування допомогли Терентію Кореню досягти світової слави.

В 1906 році в Лондоні наш земляк стає чемпіоном світу з класичної боротьби. За свою спортивну кар’єру Терентій Корінь став володарем 7 золотих хрестів, 9 золотих та декілька срібних та бронзових медалей престижних світових змагань. На його виступи збиралися натовпи, в ті часи люди з надзвичайною фізичною силою мали велику популярність. Важив борець 140 кілограмів, мав зріст 185 см, а об’єм біцепсу – 52 см.

У 1913 році Терентій Корінь відвідав Чернігів, Сосницю та рідну Блистову, де також демонстрував свою міць: перекидав через будівлю десяти фунтові гирі, жонглював півпудовими гирями, гнув і ламав кінські підкови, міг долонею забити цвях у товсту дошку.

Серед нагород атлета особливе місце посідає медаль із написом «Переможцю левів». У 1907 році в Чикаго Терентій Корінь вийшов на поєдинок з левом. Чесно кажучи, безглузде й сумнівне видовище, але борець вкотре продемонстрував свою надзвичайну силу: він підняв лева над головою та кинув на підлогу, з якої тварина вже не змогла підвестися.

Останні роки життя Терентій Корінь провів у Саратові, де з дружиною Клавдією виховував двох дочок. Помер від хвороби шлунку на 47-мі році життя.

З 2016 року в Чернігові є вулиця імені Терентія Кореня (колишня Челюскінців).

Підготувала Олена Куннова, головний бібліограф Чернігівської ЦМБ ім. М. Коцюбинського.

Джерела:

Вітковська І. Терентій Корінь: чернігівець, який переміг лева / Інга Вітковська // Чернігівські відомості. – 2013. – 23 жовтня. – С. 19.

Сапон В. Переможець левів із Блистови / Володимир Сапон // Гарт. – 2013. – 12 вересня. – С. 11.

Сапон В. Як Терентій Корінь подивував Америку / Володимир Сапон // Меди і полини історії. – Чернігів : Десна Поліграф, 2013. – 208 с.

Сенчук В. Людина, яка перемогла лева / В. Сенчук // Сіверщина. – 2007. – 27 грудня. – С. 13.

#спортсмениЧернігівщини #Корінь_Терентій #Блистова #силач #атлет #цирк #борець #спортЧернігівщини #історіяспорта #КореньТерентий #переможецьлевів #вулиціЧернігова #назвичернігівськихвулиць