3 червня відзначає свій 85-й день народження чернігівська майстриня народної творчості Баженова Тетяна.

З дитинства вона захоплювалася вишивкою, мереживопліттям та макраме. Ця любов переросла у витвори мистецтва та культурні надбання.

У 1984 році Тетяна переїхала до Чернігова, де змогла реалізувати всі свої творчі ідеї. Починаючи з 80-х років майстриня створила понад 200 робіт у різних техніках: вишивка гладдю, різноманітні стібки, використовує  декоративні елементи (намистинки, бісер, дротики тощо).

Жінка також освоїла техніку «печворк» – клаптеве шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва, такі вироби створюються за принципом мозаїки, коли під час зшивання різнокольорових клаптиків тканини утворюється єдине полотно з різноманітними візерунками, картинами і навіть фактурою.

У своїх роботах Тетяна зазвичай зображує пейзажі, українські обряди та історичні події, сюжети з дитячих казок. Родзинкою є те, що до кожної роботи складає вірш. Поезію майстриня почала писати в студентські роки, хоча за фахом вона інженер-хімік.  

Свої картини жінка не продає, але інколи дарує людям, які проявляють щирий інтерес до її творчості. Декілька робіт Тетяна віддала вихідцям з України, що бажали мати «шматочок» рідної культури вдома.

Перший показ робіт відбувся в Чернігові у 2005 році й за останні роки налічується понад 20 творчих виставок.

Коли Тетяна презентувала свої роботи в Новгород-Сіверську, то священник подарував їй шматочок матерії, яку використовували для риз. «Ця тканина є особливою, священною, тому її треба використати для надзвичайно серйозної роботи. Я використала її для обрамлення картини «У добровільному вигнанні», де мова йде про долю жінок декабристів»,  – казала Тетяна Баженова.

Майстриня є активною учасницею міських та обласних декоративно-прикладних виставок, а також співпрацює з різноманітними навчальними закладами та музеями.

Підготувала Примоченко Анастасія, бібліограф бібліотеки імені М. М. Коцюбинського

Джерела:

Єлісєєва М. Четверте двадцятиліття заслуженої майстрині / Марта Єлісєєва // Чернігівські відомості.- 2016.- №23 (8 червня).- С.14.

Лоскутная живопись Татьяны Баженовой // Семь дней.- 2009.- №42 (21 октября).- С.21.

Науменко В. «Чарівні клаптики» Тетяни Баженової / Валентина Науменко // Деснянська правда.- 2016.- №26 (30 червня).- С.8.

Ширай Р. Тетяна Боженова: “Краса тепло душі дає” / Р.Ширай // Деснянська правда.- 2009.- №9 (20 жовтня).- С.1; 5.