Львів – літературна столиця України – в гостях у Чернігова. У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулася творча зустріч із Галиною Пагутяк та Іриною Старовойт

#ЗаПідтримкиУКФ

Письменниця, лауреатка Шевченківської премії, Галина Пагутяк, та літературознавиця, поетеса, перекладачка Ірина Старовойт зустрілися зі своїми чернігівськими шанувальниками. Творча зустріч відбулася в рамках літературної школи «Цвіт папороті», яка проходить за підтримки Українського культурного фонду.
На зустрічі говорили про секрети творчості та особливості сучасного літературного процесу в Україні. «Дешева культура – для дешевих громадян, – переконана Галина Пагутяк. – Не все те, що вважається бестселером є насправді хорошою книгою. Дуже часто талановитих авторів не беруть видавництва, бо таке не розкуплять. І автори змушені підлаштовуватися». Через цю надмірну комерціалізованість сучасна українська література багато втрачає, – вважає пані Галина. 
«Читацький ринок в Україні дуже малий, – говорить Ірина Старовойт. – І треба, щоб процес «розкрутки» письменників видавництвами формував культуру читання в людей, працював на користь. Адже читати навчилися всі, але не всі розуміють як і що потрібно читати». 
Зараз багато людей називають себе письменниками, не будучи такими насправді. Вони вже навчають писати інших, ледве встигши видати бодай одну власну книгу, а то й без цього. І це ще одна проблема. «Написання твору – це одержимість. Це коли ти відсторонюєшся від життя і дивишся на нього збоку, а не зсередини. Ти маєш писати не заради грошей чи слави. Я, наприклад, писала б все одно, навіть якби жодної моєї книги не надрукували, бо я не можу не писати», – говорить Галина Пагутяк.
Друга частина вечора була присвячена поезії та музиці. В авторському виконанні прозвучали неймовірні поезії Ірини Старовойт. А подарунком для гостей стала класична музика у виконанні випускниці музичної школи №2, лауреатки всеукраїнських конкурсів, володарки Гран-прі, Анастасії Будько.