В рубриці #БібліотекаРекомендує провідний бібліотекар бібліотеки-філії №5 Чернігівської МК ЦБС Галина Смоляк радить роман Василя Шкляра “Характерник”.

«Року Божого 1673, глибокої осені…» приходить на Запорізьку Січ із загоном козаків Іван Міюський і разом із собою приводить сина царя Олексія Михайловича – Симеона Олексійовича.

В центрі оповіді отаман Іван Сірко та його пластуни, котрих називають характерниками. Кошовий, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику гру з Москвою.

Але головний герой твору – Кирило Лупиніс. Козак із таємницею і романтичним коханням. Через п’ять років тренувань у Кміти Кирик потрапляє до Сірка – великого отамана, який дванадцять разів був обраний кошовим. Адже козаки – кмітливий народ. Гарно відображено у книзі їх ставлення до матері, жінки, дітей, до річки, птахів, риби і т.ін. Коли читаєш цю історичну реальність із життя козаків, то мимоволі проводиш паралелі з сучасністю, адже ми воюємо з тим самим ворогом, з яким воювали і наші пращури. Через уявні здібності характерників автор прагне передати нам цю магію козацтва та нестримне бажання незалежності. Адже тут наша земля.