Відомий сучасний прозаїк Володимир Лис – багаторазовий призер Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» та багатьох інших. Це автор, який безперечно вартий уваги. Він пише чудовою, рідною, українською мовою, тим самим прививає любов до неї. Творами письменника зачитуються, кожний новий роман чекають з нетерпінням.

Хочу запропонувати вам одну з його книжок. Це жанр психологічної, містичної прози трилер «І прибуде суддя».

Головний герой роману випускник львівського юрфаку Георгій Лащук. Він перспективний юрист, що має згодом стати суддею, після закінчення навчання отримує направлення на роботу у невеличке містечко Стара Вишня. Георгій прибуває нічним потягом, який в такій глухомані зупиняється лише раз на добу і тільки серед ночі. Місто зустрічає його вороже. Темрява, мертвий вокзал із зачиненими дверима. Жебрак на пероні промовляє новоприбулому судді химерним шепотом: «Тікай звідси, чоловіче. Тут тобі не місце.» Але він вирішує залишитись.

І ось починається все жахливе. Зразу по прибуттю Лащук стає свідком таємничого вбивства Людмили Черняк, провідниці потяга, з якого він щойно зійшов. Виявляється, вона раніше мешкала в Старій Вишні і чомусь не хоче туди ніколи повертатись.

Дивні люди і суцільна темінь у місті, де мешканці вечорами не ходять по вулицях та бояться увімкнути світло. Здається, всі мешканці провінційного містечка знають якусь страшну таємницю, а Георгію її не розкривають.

Нова місцева знайома Лащука Ніла Ткачук після ночі кохання, вже на ранок  помирає загадковою смертю. І взагалі, жінки, яких він намагається врятувати від смерті – вмирають. Минає час і накладає на себе руки суперник Георгія на суддівську посаду старовишневський суддя Микита Бушняк. Потім від раку вмирає головний інженер заводу. Таке відчуття, що всі, з ким стикається молодий юрист пізніше помирають.

Георгій веде щоденник й описує події, які відбуваються з ним у Старій Вишні. Власне ці записи і є текстом роману.

У книзі багато містики, яку створюють не тільки таємничі смерті, але й кімнати з репродукціями нідерландського художника Ієронима Босха, в які потрапляє головний герой для «покарання».

Зрозуміло одне – твориться щось непояснювальне. Раджу всім, хто любить такий жанр, прочитати цю книжку, бо на кожній сторінці на вас очікує якась несподіванка.