Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар бібліотечного пункту ЦБ ім. М. Коцюбинського Тетяна Малай радить роман Володимира Лиса “Камінь посеред саду”

Володимир Лис – справжній феномен сучасності. Журналіст, драматург, прозаїк, майстер витонченого слова та глибоко народний письменник, з кожним новим романом Володимир Лис розкриває нові грані свого таланту. Перелік його винагород вражає: «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» Ш ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя», володар численних премій конкурсу «Коронація слова», почесний громадянин Волині…

Хочу познайомити вас з його книгою « Камінь посеред саду».

Це детектив, але не класичний до якого ми звикли.

Головного героя Андрія Трояна знаходять у саду мертвим, прибитим каменем, який приніс сюди ще його батько.

Обставини смерті виглядають доволі дивно, що не відразу розумієш, що сталось. Нещасний випадок, самогубство, вбивство?

Але вже перегорнувши сторінку ми бачимо живого головного героя, повернення до обставин його життя, що привели до такого сумного кінця. Це «внутрішній детектив», як назвав його сам автор. Бо тут сам герой розслідує своє майбутнє вбивство, хоч він про це ще не знає.

В житті Андрія настала мить, коли все летить шкереберть. Є сім‘я – дружина, донька, робота, за яку тримався заради розширення житла, а потім, коли нічого не вдалось, дружина каже, що йде до іншого більш успішного. І те, що здавалося міцним і справжнім виявилося марним.

Робота стає рутиною, усі амбіційні плани після випуску з інституту не здійснились. Герой прагне спілкування, людей, але все одно лишається самотнім.

Автор глибоко проникає в душевний стан людини, яка намагається змінити свою долю. А чи вдасться це Андрію?