9 червня Всесвітній день пам’яті домашніх тварин. Багато хто з людей не уявляє свого життя без братів наших менших. На когось удома чекає котик, на когось песик, на когось папуга, а на когось навіть єнот чи лисиця. Однак усі вони люблять своїх господарів й залишаються вірними на все життя.

Цей день покликаний вшанувати пам'ять домашнім улюбленцям, які вже померли, однак зосталися у серці своїх люблячих господарів.

На сьогодні, одним із найпопулярніших творів про домашнього улюбленця є серія  книг Джеймса Боуена «Вуличний кіт на ім’я Боб». Це дуже світла та тепла історія про вуличного музиканта і рудого кота. Два самітника одного разу зустрілися на вулиці Лондона, і це назавжди змінило їхні життя. Кіт Боб врятував свого господаря від важкої наркотичної залежності й став його талісманом. Чотириногий друг допоміг музикантові Джеймсу повірити в себе та свій талант. У цій історії багато, хто може знайти себе, адже доведено, що тварини здатні позитивно впливати на емоційний та психічний стан людини, робити її добрішою та життєрадісною.

А одними з найкращих мультпроєктів є «Секрети домашніх тварин», де є надзвичайно милі та кумедні звірятка. Події відбуваються в багатоквартирному будинку на Манхеттені. Життя собаки-тер'єра Макса кардинально змінюється, коли його господиня Кеті приносить додому неохайну дворняжку на ім'я Дюк, яку вона забрала з притулку. Білий кролик Сніжок – ватажок армії тварин, яких викинули на вулицю, хоче помститися всім домашнім вихованцям та їх господарям. Тому Макс і Дюк повинні забути про сварки і об’єднатися. Цей мультфільм чудово підійде для перегляду з усією сім’ю, подарує гарний настрій та дозволить пофантазувати, чим займаються ваші домашні улюбленці, поки нікого немає вдома.  

Про тваринок є багато художньої літератури, фільмів та мультфільмів, тому Чернігівська бібліотека запрошує вас, аби ознайомитися з книжками щодо розвитку, здоров’я та виховання різноманітних тварин.

Підготувала Примоченко Анастасія, бібліограф Чернігівської ЦБ імені М. М. Коцюбинського.

Джерела:

Букатевич Ю. В. Мисливське собаківництво / Ю. В. Букатевич. – К. : Урожай, 1986. – 176 с. : іл.

Едвадс А. Коти. Породи і догляд за ними / Алан Едвадс. – Х. : Фактор, 2014. – 256 с.

Самойлик М. Довідник тваринника-любителя / М. Д. Самойлик, В. І. Сокрут, В. С. Козир та ін. – Дніпропетровськ : Промінь, 1990. – 239 с.

Шейкіна К. О. Коні – шляхетні й граціозні створіння / К. О. Шейкіна. – Х. : Ранок, 2014. – 112 с. : іл.

Шейкіна К. О. Наші любі вихованці – кішки / К. О. Шейкіна. – Х. : Веста, 2011. – 112 с. : іл. 

Павло Гольдін: “Нині зоологія в Україні на підйомі” / П. Гольдін ; спілкувався О. Фея // Український тиждень. – 2019. – № 30. – С. 42-44.

Про Правила утримання собак та котів у м. Чернігові : рішення Чернігівської міської ради від 29 вересня 2011 року (13 сесія 6 скликання) // Чернігівські відомості. – 2011. – № 41 (12 жовтня).

Україна. Закон Про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин : Закон від 18 вересня 2013 р. № 578 – VII // Голос України. – 2013. – № 197 (22 жовтня). – С. 4.